Aromaterapie, voňavé masáže

Dotek je základním a nenahraditelným prvkem masáže.

Věnuji se primárně Holistické aromaterapeutické masáži celého těla a provádím taky částečnou Relaxační masáž s éterickými oleji, zpravidla zad, šíje a hlavy.

Pracuji s vysoce kvalitními esenciálními (éterickými) a rostlinnými oleji zejména od české značky Nobilis Tilia.

Měla jsem tak možnost být pár let součástí této voňavé firmy a dokonaleji tak poznat proces vývoje, výroby a účinků aromaterapie a voňavé přírodní kosmetiky.

Esenciální oleje jsou silnými nástroji jemné terapie.

Holistická aromaterapeutická masáž je jedním z nejkomplexnějších ošetření těla. Spojením techniky hmatů s účinky individuálně zvolených esenciálních olejů dochází k harmonizaci fyzického a duševního stavu člověka.

Aromaterapie výrazně pomáhá při psychosomatických potížích a je účinnou prevencí mnohých onemocnění. Díky éterickým olejům je jednou z nejpříjemnějších přírodních terapií a dlouhodobě nejužívanější metodou doplňkové medicíny ve světě.

Jako komplexní systém pracující na fyzické i duševní úrovni člověka představuje z mého pohledu silnou a přitom jemnou metodu pro docílení hluboké relaxace. V relaxaci celý organizmus zpomalí, zklidní běh každodennosti a mohou se začít dít samoozdravné procesy na různých úrovních bytí.

Doporučení před masáží

  1. Dopřejte si dostatek času před masáží na cestu ke mně a rovněž na cestu domů. To je základní předpoklad, že se dostaví pocit uvolnění až hluboké relaxace.
  2. Doma si před masáží dejte ideálně teplou sprchu. Oleje po masáži je téměř hřích ihned zase smývat. Jejich účinek je tím hlubší, čím déle mají možnost působit. Zároveň oleje opravdu olejují a tak zvolte prádlo (na masáž) a oblečení (po masáži) takové, které to „zvládne“ a vy s ním.
  3. Na den masáže, zejména po ní, si raději neplánujte velké fyzické výkony, oslavy, velké nákupy či dlouhé cestování. Umožníte si tak sami sobě prožít účinky masáže a aromaterapie při ní použité v maximální míře.
„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde