Bříško, cesta k porodu a Access Bars

Velmi ráda pracuji s těhotnými ženami, dělám jemné masáže, míchám oleje a dostávám i důvěru při cestě k porodu, kdy se čas v bříšku počítá na dny a miminko se chystá (anebo nechystá) ven. Používám Access Bars metodu.

Access Bars si v průběhu těhotenství vybírají ženy, které vnímají, chtějí a vědí, že jejich tělo umí hladký přirozený porod a rády by zvládly všechny obavy či tlak okolí s lehkostí. Přejí si radostný porodní čas. Chtějí klid místo boje.

Nedávný zážitek s mladou těhotnou krásnou dámou byl i pro mne velmi silný a inspirující. Přišla ve vysokém stupni těhotenství, aktivní sportovkyně, široký úsměv. Ráda by podpořila vše co umožní přirozený porod, hladký průběh. Přeje si minimum zásahů a komplikací. Když na úvod zjišťuji, čeho se nejvíc obává, je jasné, že nikoli sebe, svého těla, ale mnohem víc zásahů zvenčí, které nebudou nutné, ale budou “běžné”. Má sepsaný porodní plán, který se jmenuje Porodní přání . Vědomá žena s respektem k jiným bytostem, lidem, k přírodě. Vidím, že to bude krásná práce a společné uvědomění síly v nás.

Miluji nástroje Access Consciousness – zejména OTÁZKY, na které se neodpovídá – používám je v průběhu sezení i je poskytuji na práci “domů”. A ihned napadají témata, verbální způsob, kterým lze otočit obavu, strach či očekávání do prostoru své síly, své schopnosti tvořit si vlastní realitu, vlastní porod a nebojovat u toho. S nikým, s ničím, ani sama se sebou.

Vytvořila jsem a použily jsme tyto:

Jakou lehkost mohu mít s celou situací až nastane? Jak mohu být naprosto napojená na své tělo a věřit mu? Jaké možnosti tady společně máme, aby porod proběhl tak, jak bude nejlépe možné? Co je zde pro nás jiného možné, než to čeho se obáváme? Kolik důvěry a podpory mohu u porodu přijmout? Jak snadno a lehce mohu komunikovat s okolím o svých přáních?

V případě strachů a obav skvěle funguje:

Čí to je? Komu to patří? Je to vůbec moje? Jaká je moje realita s mým porodem a jak to poznám? Jaká je moje realita s mým porodem a kde ji najdu? Jak naslouchat především sama sobě?

Kromě těchto verbálních procesů jí dávám Access Bars, jemnou techniku, kdy se dotýkám postupně 32 bodů na hlavě a mozek přitom uvolňuje polaritu, náboj , úhly pohledu na situace, cizí strachy, projekce, očekávání, která nejsou pro tělo přínosná. Tělo je ten klíč. Tělo vybírá, co mu v hlavě už opravdu neslouží, co lze pustit, smazat , uvolnit.

Sezení končí, je to krásný zážitek, vždy, i pro mne, ticho, klid a místnost doslova roste kolem nás. Spontánně se obejmeme a já se moc těším, až se nová bytost vydá na svět, způsobem, který si vybere. Matku už si vybrala velikou, krásnou a energeticky přesahující vesmír.