Aromaterapie, voňavé ovlivnění mysli i těla

Aromaterapie výrazně pomáhá při psychosomatických potížích a je účinnou prevencí mnohých onemocnění. Díky éterickým olejům je jednou z nejpříjemnějších přírodních terapií a dlouhodobě nejužívanější metodou doplňkové medicíny ve světě.

Jako komplexní systém pracující na fyzické i duševní úrovni člověka představuje silnou a zároveň jemnou metodu pro docílení hluboké relaxace. V relaxaci celý organizmus zpomalí, zklidní běh každodennosti a mohou se začít dít samoozdravné procesy na různých úrovních bytí.

Esenciální oleje jsou silnými nástroji jemné terapie. Pracuji s vysoce kvalitními esenciálními (éterickými) a rostlinnými oleji zejména od české značky Nobilis Tilia. Měla jsem možnost být pár let součástí této voňavé české firmy a dokonaleji tak poznat proces vývoje, výroby a účinků aromaterapie a voňavé přírodní kosmetiky.

Aktuálně vedu především praktické přednášky a workshopy se základy aromaterapie pro malé skupiny. Účastníci mají zážitek, získají nové znalosti a vlastnoručně si namíchají terapeutický parfém – olej.

———————————-

Okrajově ještě stále dělám aromaterapeutické masáže, je to můj voňavý koníček. Masíruji zejména v rámci objednávky skupiny na jógových pobytech či firemních akcích spojených s workshopem.

Holistická aromaterapeutická masáž je jedním z nejkomplexnějších ošetření těla. Spojením techniky hmatů s účinky individuálně zvolených esenciálních olejů dochází k harmonizaci fyzického a duševního stavu člověka.